Otevřít menu
Dětská skupina Rozmarýnek Jaroměř
MŠ Jaroměř

KORONAVIRUS informace pro rodiče

KORONAVIRUS informace pro rodiče

27.02.2020

Sledujte aktuální Seznam rizikových oblastí na www.khshk.cz 
Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem: Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek a NEMÁTE žádné příznaky onemocnění  Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte pokud možno doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi.  Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.  Kontaktujte telefonicky/ e-mailem pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.  Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.  Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.   
Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem: Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek   a MÁTE horečku, kašel nebo dušnost  Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.  Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.  Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!  Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství.  Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.  Zpracováno 25.2.2020 a bude upravováno v závislosti na změnách epidemiologické situace. 
Královéhradecký kraj  
Kontakt – pokud nejsou obtíže, pouze návrat z rizikové oblasti: Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje, www.khshk.cz Telefon:495 058 111 v pracovní době. Kdykoliv e-mail: koronavirus@khshk.cz Do e-mailu uvést své kontakty – jméno, příjmení, mobilní telefon, bydliště a epidemiolog (pokud v té chvíli nebude k zastižení) se s Vámi co nejdříve spojí.   
Kontakt – pokud jsou obtíže a je návrat z rizikové oblasti: Klinika infekčních nemocí Fakultní nemocnice Hradec Králové Telefon:  v pracovní době 7:30 – 15:30 hod. 601 130 894, v mimopracovní době 15:30 – 7:30 hod. 721 417 310 Volat 

 

< všechny aktuality

nahoru