Otevřít menu
Dětská skupina Rozmarýnek Jaroměř
DS Jaroměř

O nás - naše dětská skupina

Projekt dětské skupiny Rozmarýnek vznikl ze spolupráce dvou neziskových organizací a to Rodinného centra Rozmarýnek, z.s. z Jaroměře a DOBRÉ ŠKOLKY Hradec Králové, z.s. z Hradce Králové. Rozmarýnek poskytl zázemí svého centra a z velké části i svůj tým, Dobrá školka poskytla finance, získané z úspěšné žádosti o dotaci.

Dětská skupina Rozmarýnek je určena pro maximálně 12 dětí ve věku od 24 měsíců do 6 let. Jedná se tedy o malý kolektiv dětí, o něž budou pečovat dvě chůvy. Každá z chův bude mít na starost maximálně šest dětí.

Pro děti je připraven různorodý program  zaměřený na jejich všestranný rozvoj v oblasti pohybové, manuální, sociální i společenské. Samozřejmostí bude i pobyt venku. Venku budeme s dětmi každý den minimálně dvě hodiny a to za každého počasí. Nezalekneme se ani deště a kaluží či sněhu. Holinky, pláštěnka, teplé zimní oblečení bude nutností a samozřejmou součástí vybavení dětí při návštěvě Rozmarýnku.

Získávání dovedností a jejich utužování v samoobslužnosti dětí je jedním z našich hlavních cílů. Děti budou samostatnost trénovat při oblékání se na pobyt venku, při návratu z venku, stejně jako doma budou pomáhat s přípravou svačinek, s přípravou stolečků před a po jídle, se zaléváním pokojových květin, při používání WC apod.

Od jara 2018 budeme společně s dětmi přetvářet zázemí Rozmarýnkova dvorečku. Společně vysázíme bylinky, ovocné keře, jahody, zkusíme i hrášek či ředkvičky. Stanou se z nás „malí zahradníci“. V létě si užijeme i vodní hrátky.

PDF Provozní řád DS Rozmarýnek
PDF Plán výchovy DS Rozmarýnek

MŠ Jaroměř
školka Jaroměř
mateřská škola Jaroměř
MŠ Jaroměř
DS Jaroměř
dětská skupina Jaroměř
nahoru