Otevřít menu
Dětská skupina Rozmarýnek Jaroměř
DS Jaroměř

O nás - naše dětská skupina

Projekt dětské skupiny Rozmarýnek vznikl v roce 2017 ze spolupráce dvou neziskových organizací a to Rodinného centra Rozmarýnek, z.s. z Jaroměře a DOBRÉ ŠKOLKY Hradec Králové, z.s. z Hradce Králové. Rozmarýnek poskytl zázemí svého centra a z velké části i svůj tým, Dobrá školka poskytla finance, získané z úspěšné žádosti o dotaci. Dětská skupina Rozmarýnek je určena pro maximálně 12 dětí ve věku od 1,5 do 6 let.  Jedná se tedy o malý kolektiv dětí, o něž pečují vždy minimálně dvě chůvy. Každá z chův má na starost maximálně šest dětí.

Pro děti je připraven různorodý program zaměřený na jejich všestranný rozvoj v oblasti pohybové, manuální, sociální i společenské. Samozřejmostí je i pobyt venku. Venku jsme s dětmi každý den minimálně dvě hodiny a to za každého počasí. Nezalekneme se ani deště a kaluží či sněhu. Holinky, pláštěnka, teplé zimní oblečení jsou nutností a samozřejmou součástí vybavení dětí při návštěvě Rozmarýnku.

Získávání dovedností a jejich utužování v samoobslužnosti dětí je jedním z našich hlavních cílů. Děti samostatnost trénují při oblékání se na pobyt venku, při návratu z venku, pomáhají s přípravou svačinek, s přípravou stolečků před a po jídle, se zaléváním pokojových květin, při používání WC apod. 

Společně s dětmi přetváříme zázemí Rozmarýnkova dvorečku a pečujeme o zahrádku. Společně sázíme bylinky, ovocné keře, jahody, ale třeba i hrášek či ředkvičky.

MŠ Jaroměř
školka Jaroměř
mateřská škola Jaroměř
MŠ Jaroměř
DS Jaroměř
dětská skupina Jaroměř
nahoru